E vremea colindelor, vremea bucuriei, când minunea nașterii Mântuitorului cuprinde sufletele și le înnobilează.

O veche legendă spune că în ziua de Crăciun clopotele scufundate în adâncul mărilor încep a suna… Sună arama în adânc de ape, parc-ar dori ca măcar o dată în an să-şi unească glasul cu dangătul clopotelor de pe pământ care vestesc Naşterea Domnului. La această sărbătoare, toţi tresaltă într-un elan de bucurie mare.

Apropierea Crăciunului trezește în noi sentimente ascunse, în restul anului bucuria, emoția sunt uitate, de Sărbătorile de iarnă le redescoperim și ne dormim să le împărtășim tot mai frecvent cu cei dragi . O astfel de bucurie a fost stârnită astazi in lacasul Sfintei Biserici din satul Izvoarele unde copiii pastoriti de doamnele Munteanu Catalina, Dan Ancuta Georgeta , Danila Luminita si domnul Popescu Luigi Viorel au colindat pentru crediciosii participanti la Sfanta Liturghie.

This entry was posted in Activitati. Bookmark the permalink.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *