Şcoala Gimnazială „Traian Săvulescu”, comuna Izvoarele, judeţul Prahova, organizează proiectul judeţean „Cireşarii – brevet de temerar”, ediția a II-a, nr.143/CAEJ  2023.

Adresele de e-mail ale coordonatorilor: Anca Joiţa: anca.joita@yahoo.com, respectiv Ioana Anton: tiberiuandioana@yahoo.com

        Eşti elev de clasa a III-a sau a IV-a şi ai defăşurat în acest an şcolar, singur sau împreună cu doamna învăţătoare o activitate de voluntariat/ proiect social, care a contribuit la ocrotirea mediului înconjurător (sol/ apă/ aer/ animale/ oameni/ spaţiul comunităţii)?… Atunci, eşti deja prietenul nostru!

            Şcoala Gimnazială „Traian Săvulescu”, comuna Izvoarele, judeţul Prahova, organizează proiectul judeţean „Cireşarii – brevet de temerar”, ediția a II-a, nr.143/CAEJ  2023.

            Pentru că ai demonstrat că iubești mediul înconjurător, nu poți rata ocazia de a aniversa Ziua Pământului (22 aprilie), în mijlocul naturii, alături de alți voluntari, asemeni ție, cu care să discuți și să te împrietenești!

            Te poţi înscrie individual sau cu sprijinul doamnei învăţătoare, în perioada 1 – 20 aprilie 2023. Data/perioada de desfăşurare a activităţii prezentate de tine trebuie să fie cuprinsă în perioada septembrie 2022 – aprilie 2023 (inclusiv).

Pentru cei care vor să participe direct, ne întâlnim, pe 22 aprilie 2023, la 9.30 la Homorâciu, în fața școlii, pentru a ne îndrepta împreună, spre locul desfășurării activității Parcul Schiulești, Izvoarele. Fiecare veți vorbi pe scurt despre implicarea voastră, prezentându-ne permisul de intrare/ fişa de înscriere, iar noi îţi vom acorda brevetul! Te așteaptă provocări, jocuri și surprize!

Dacă nu poți ajunge, dintr-un motiv sau altul, trimite-ne on-line fişa de înscriere completată și vom prezenta noi activitatea ta, iar brevetul ți-l vom expedia prin poșta electronică.

 Adresele de e-mail ale coordonatorilor: Anca Joiţa: anca.joita@yahoo.com, respectiv Ioana Anton: tiberiuandioana@yahoo.com.

            Te aşteptăm alături de noi!

This entry was posted in Proiecte. Bookmark the permalink.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *