15 ianuarie: Ziua Culturii Naționale, 174 de ani de la nașterea genialului Eminescu

Într-o societate care promovează incultura, în care marii noștri poeți și scriitori tind să devină demodați, pentru că nu vor încăpea niciodată într-un filmuleț de câteva secunde pe Tik-tok, mai avem o șansă la Eminescu datorită unor oameni dedicați meseriei lor, care sădesc în sufletele copiilor dragostea pentru cultură și tradiții.

Felicitări copiilor și doamnei profesor de Limba și literatura română, Dănilă Luminița, de la Școala Gimnazială ” Traian Săvulescu”, comuna Izvoarele pentru activitatea deosebită, susținută astăzi, de Ziua Culturii Naționale !

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *